Ucuz Uçak Bileti Bulmak için Tavsiyeler

  • 0
En Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır

Ucuz Uçak Bileti Bulmak için Tavsiyeler

Ucuz Uçak Bileti bulmak için Tavsiyeler; Öncelikle internet ortamında bu konu hakkında fazlasıyla yazılmış bir çok tavsiye ve öneri mevcuttur. Enucuzotobüsbileti olarak bizlerde size tavsiyelerimizi aktarıyoruz.

Sonrasında ise bizler sizlere göre olan en iyi tavsiyeler arasından en doğru olanları bir alt makalede düzenliyoruz. Ucuz, Uygun, Ekonomik ve Promosyon uçak biletlerini bulma tüyoları hakkında yaptığımız araştırmaları teker teker anlatalım.

Yapılan birçok tespitte doğru ve yanlışı birlikte gördüğümüz için bu makaleyi hazırlamaya karar verdik. Aşağıda tespit ettiğimiz yanlışları anlatmaya başlayalım.

Ucuz Uçak Bileti Bulmak için Yapılan Hatalar

Gezen, Seyahat Eden veya Bilgisayar kurdu olmak

Öncelikle şunları bilmelisiniz ki Ucuz, İndirimli, Promosyon , Kampanya’ lı yada size uygun uçak bileti bulabilmenin en iyi ve en doğru yolu; Gezen, Seyahat Eden,İşinde uzman veya Bilgisayar kurdu olmanız değildir.

Üye Olarak Ucuz Uçak Bileti almaya Çalışmak

Havayolu firmalarının ucuz uçak biletlerinden yararlanmak için Uçak firmalarının mail listelerine kayıt olmanıza gerek yoktur. Üye olmadan da Havayolu firmalarının Uygun Uçak Bileti kampanyalarını yakalayabilirsiniz.

Yine bir diğer yanlış yol olarak gösterilen; Tüm uçak firmalarının üyelerine sunduğu fırsatlar nedeni ile ‘ de Bu firmalara üye olma gereği bulunmamaktadır. Üye olmadan da Ucuz Uçak Biletini kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Çok Erken Tarihlerde Satın Almak

Size uygun olan fiyatlarda Uçak Bileti alabilmek için biletlerinizi Çok Erken Tarihlerde Satın Almak ; Böyle bir denemede’de ucuz uçak bileti bulamayabilirsiniz.

Nedenini şöyle açıklayalım, Örneğin; Diyelim Ucuz Uçak Bileti bulmak için 4 – 5 Ay önce bilet satın almak istediniz; Bileti alıcağınız tarihler , Okulların Tatile zamanı, Yaz yada kış Tatil aylarına veya Bayram tarihlerine de kabul etti; Bu dönemler içerisinde her daim Pahalı Uçak bileti olarak karşınıza çıkacaktır.

Erken Yada Geç saatlerde Bilet almak

Yayınlanan bazı yazı ve tavsiyelerde de şöyle yazmaktadır; Sabah erken yada Gece geç saatlerdeki bulunan seferlerin oldukça ekonomik olacağını anlatan bir takım tavsiyeler aktarılıyor. Tabi ki gördüğünüz gibi verilen taktiğin cevabı kullanılan yazıların içinde saklı.

Hava Yolu Firmaları; Uçak biletini Sabah yada Akşam seferlerinde ucuz, uygun, indirimli yada promosyonlu olarak alabilirsiniz diye bir garantiyi önünüze sunmaz. Havayolu firmalarının uçaktaki yoğunluk durumuna göre fiyatlarda bir takım değişiklikler olabilir.

Bazı yazılarda ise Ucuz Uçak Bileti Satın alma Tüyoları gibi tavsiyeler anlatılırken aynı yazı içerisinde bir madde de; Biletinizi Erken Alın diğerinde ise ;Biletinizi geç alın gibi garip öneriler veriliyor . Acaba hangisi doğru hangisi yanlış bu size kalmış. Siz düşüne durun…

Alternatif Rotalar Denemek

Bir başka yazıda ise ;Alternatif Rotalar Deneyin gibi tüyolar var. Bu öneri, Yurt içi seferleri pek kapsamıyor. Yurt dışı için çok yararlı bir öneri çünkü çok fazla farklı rotalar üzerinden gitmek istediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz.

Farklı Firmalardan tek yön Bilet alma

Son örneğimizde şu olacak; Ucuz Uçak Bileti bulmak için Farklı Havayolu Firmalarından tek yön Bilet bakın tavsiyesi. Burada verilen bir diğer öneride başlığının altında bulunan açıklama ve önerilerinde yer alan; Genellikle gidiş-dönüş bileti almak ucuza gelir şeklinde de bir açıklama bulunmaktadır.

Nasıl olur da aynı öneride farklı firmalardan bilet alın derken aynı yazı içerisinde gidiş dönüş bileti alın denilebiliyor. Acaba hangisi doğru ?

Nasıl Ucuz Uçak Bileti Alınır?

Ucuz Uçak Bileti Bulmak

Bizler bir takım olarak birlikte bu çalışmalarımızı herhangi bir siteyi karalamak yada kınamak için araştırıp hazırlamadık. Bizlerin enucuzotobüsbileti.com olarak amacımız; Havayolu ile seyahate çıkacak olan yolculara çok daha doğru ve sağlıklı bir bilgi aktararak uygun yada ucuz uçak bileti bulabilmelerine yardımcı olmak.

Uçak Biletinde 9 Koltukta Bir Fiyat Artışı

Türk Havayolu Firmalarında satılan Uçak Biletleri ucuzdan – pahalıya şeklinde artış göstermektedir. Yani satılan her dokuz ( 9 ) koltukta bir ortalama 20 TL fiyat yükselir.

Örneğin; Havayolu Firmasına gidip 100 TL ye 9. ncu koltuğu satın aldığınızı farz edelim. Aynı uçakta, sizden hemen sonra bir yolcu daha bilet alacağı zaman bu Uçak Biletinin fiyatı 120 TL civarında artış gösterecektir.

Uçak Biletini 1 Gün – 1 Ay – 7 Ay Öncesinden alma

Enucuzotobüsbileti’nden Bir gün , Bir Ay yada Yedi Ay Öncesinde bilet almak için bir takım araştırmalar yaptınız diyelim. Bir bilet sorgulaması yaptınız ve fiyatın 70 TL civarında olduğunu öğrendiniz.

Bir sonraki gün bilet almak istediğinizde fiyatlarda değişiklikler olma ihtimali % 80 civarında bir orandır. O yüzden sakın biletinizi daha sonrasına bırakmayın.

Uçak Biletini Tek Firmadan Almamak

Alıştığınız için tek bir firmadan uçak bileti satın almayın. Mutlaka o yöne sefer düzenleyen tüm firmaların biletlerini düzenle sorguladıktan sonra uçak biletini satın alın.

Çünkü havayolu firmalarının genelinde fiyatlar hep değişir. Çogunlukla ucuz uçak bileti aldığınız firma bazen alternatif firmalardan çok daha pahalıya bilet verebilir. Akıllı davranmakta fayda var.

Resmi Tatil, Yaz Tatili ve Okul Tatil Dönemleri

Okulların ara dönemleri, yaz tatili veya resmi tatillerde Uçak biletlerinin fiyatları yükselmiş olur. Sakın vazgeçmeyin ve belli aralıklarla tekrar sorgulama yapmaya çalışın. Mutlaka biletini iptal eden, erteleyen, tarihini değiştiren bir yolcunun uçak biletini kolayca uygun fiyata satın alabilirsiniz.

Hafta içi Uçuşlarında Bilet alma

Hafta içi uçuşlar, hafta sonu yapılacak uçuşlardan kesinlikle çok daha uygun bir hâl almaktadır. Yolcular seyahatlerini genellikle hafta sonlarına göre planlarlar.

Hafta içerisinde seyahatinizi yapmak çoğu zaman size daha ucuza gelir. Ama siz yinede sorgulamanızı tüm günler üzerinden düzenli bir biçimde yapın. Bazen hafta sonu pahalıdır diye düşünürken bazen de daha uygun olabilme şansı vardır.

Esnek Seyahat Planları

Seyahatlerinizi esnek tarihlere göre planlamaya çalışın. Esnek olarak planlanan seyahatlerde gidiş yada dönüş tarihlerinizde günler esnek olduğu için; ucuz ve uygun uçak biletini en azından pahalı almak yerine, en uygun bir biçimde alabilirsiniz.

Uygun Uçak Bileti Bulamadınız ise

Seyahatiniz için 1 gün, 1 ay veya 7 ay öncesinden sorguladınız ve uygun uçak biletini bulamadınız ise; Hemen biletinizi satın almayın gün gün ara ara tekrar bakın. Bir yolcu biletini iptal edebilir, uçuş rotasını değiştirebilir. Haliyle sizde biletinizi uygun bir fiyatta kaparsınız.

Acil Durumlarda Uçak Bileti

Eğer işiniz ve ya acil bir durumunuz var ise seyahate üç saat kala bir zamana kadar ara ara tekrar sorgulama yapmayı deneyin. JOKER bileti (satın alabilirsiniz)

Tek Bir Havayolu Firmasına Bağlı Kalmama

Uçuş seyahatinizi, Sadece kendi firmasının uçak biletini satan THY, AnadoluJet, AtlasGlobal, Pegasus, BoraJet, Sunexpres, Onur Air gibi firmalardan biletlerinizi almayın. Nedeni ise şu; Diğer Havayolu Firmalarının Uçak Bilet Fiyatlarını daha önceden görmediğiniz için ucuza aldığınızı bilemezsiniz.

Tüm havayolu firmalarının biletlerini satan Enucuzotobüsbileti.com ile sorgulayın. Hem zaman kazanmış olur hemde kafanızda soru işareti bırakmadan en ucuz uçak biletini kolayca 3 adımda satın alabilirsiniz.

Bilgisayar Yada İnternet Kurdu Olma

Ucuz Uçak Bileti Bulmak için Bilgisayardan yada internetten çok iyi anlamanıza gerek yok. Web sitemizde 3 adımda kolayca tüm firma biletleri en ucuzdan en pahalıya doğru listeleyip, satın alabilirsiniz.

Tags : 


Yorum Yap

*

code