İPTAL – İADE

iptal-iade , Enucuzotobüsbileti İptal ve İade konusunda bilmeniz gereken haklarınız

İPTAL-İADE

iptal-iade Haklarınız:  Enucuzotobüsbileti olarak internet sitemizden online olarak satın almış olduğunuz Uçak Biletlerinde, Otobüs Biletlerinde ve İdo Biletlerinizde size sunabileceği tüm kolaylıkları ve fırsatları öğrenmelisiniz. İddia ediyoruz ki bizden alışverişte bulunan yolcularımız bu hakların çoğunu birçok firmada bulamamaktadır.

Hatta Bazı Firmalar yolcuların haklarını çok iyi bilmelerine rağmen, işlemleri zorlaştırıp özellikle otobüs biletlerinde iptal-iade taleplerinde son 24 saat kala koşulunu  getirmekte ancak bu şekilde olursa koşulsuz ücret iadesi yapacağını bunun dışındaki durumlarda ücret iadesi yapılmayacağını tebliğ etmektedir.

Buda yetmezmiş gibi birde son 12 saat koşulu ekleyerek iptal-iade hakkını 12 saat kala yapan yolculara 6 ay koşulu ile geçerli olmak kaydıyla açık otobüs bileti vermektedir.

Enucuzotobüsbileti aşağıda belirtildiği üzere kanunen geçerli haklarınız ne ise yani özellikle Otobüs Bileti  iptal – iade durumunda aşağıda belirttiğimiz birkaç firma dışında yolculuğunuzun başlamasına son 1 saat kalaya kadar, ücretsiz iptal-iade hakkını sizlere sağlamaktadır.

Enucuzotobüsbileti.com‘ da bilet iptal etmek  çok kolay. Bilet iptalini 3 adımda gerçekleştirebilirsiniz.

iptal-iade

Enucuzotobüsbileti.com’ da 1 Saat Kala Bilet İptal Hakkı

Enucuzotobüsbileti.com‘ dan satın aldığınız otobüs biletlerini, otobüs kalkış saatine 1 saat kala online iptal yapabilirsiniz. Bu işlemi Metro Turizm hariç, diğer Enucuzotobüsbileti.com alt yapısından bulunan tüm otobüs firmaları için gerçekleştirebilirsiniz.

Otobüs Bileti iptal-iade Nasıl Yapılır ?

Enucuzotobüsbileti.com web sitemizden otobüs bileti satın aldıysanız, yukarıdaki PNR No ve Yolcu Soyad ya da Telefon Numarası girilerek biletinizi görüntüleyin. ”İade et” butonu tıklayın. Biletin iptali gerçekleşir ve bilet ücreti işlem yapılan hesaba iadesi yapılır. Metro Turizm bilet iptali için 0850 222 34 55 numaralı Metro Turizm Çağrı Merkezinden işlem yaptırmanız gerekmektedir.

Uçak Bileti İptali Nasıl Yapılır ?

Uçak bilet iptali için 0850 360 32 58 numaralı telefondan, Enucuzotobüsbileti.com Çağrı Merkezinden ya da biletin ait olduğu firmanın hava yolunun çağrı merkezinden bilet iptali işlemi yaptırmanız gerekmektedir. Enucuzotobüsbiletinden aldığınız uçak biletinin iptali sitemiz üzerinden gerçekleştirilmemektedir. Çağrı merkezimizi aramanız ve işleminizi çağrı merkezinden gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

İdo Bileti İptali Nasıl Yapılır ?

İdo bilet iptal-iade için 0850 360 32 58 numaralı telefon numarasından, Enucuzotobüsbileti.com Çağrı Merkezinden yada İdo çağrı merkezinden işlem gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

iptal-iade Edilen Bilet İçin Ücret İadesi Ne Zaman Alınır ?

İptal edilen bilet iadelerinin hesaba yansıması bankalara göre farklılıklar göstermektedir. Bu süre kredi kartları için 7 iş gününü, banka kartları için 15 iş günününe kadar devam edebilmektedir.

Aynı gün sonu içerisinde yapılan satış ve iptal işlemlerinde ise bankalar bakiyeyi belli bir süre provizyonda bekletmektedir. Daha sonra işlemi provizyondan silmektedir. Bu tarz durumlarda hesapta hem çekim işlemi hem de iade işlemi görünmeyecektir.